مصاحبه با جناب آقای دکتر غلامرضا سلیمانی؛مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین
مصاحبه با جناب آقای دکتر غلامرضا سلیمانی؛ مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین:
سهام نسوز ایران نیز جزو سهام هاي بنيادين بورس محسوب می شود
فرآورده های نسوز ایران با صدر فردا همراه و هم گام باشد

 


دکترغلام رضا سلیمانی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین وابسته به شستا در گفتگو با نشریه نسوز ایران ضمن اشاره به جایگاه ویژه این شرکت در کشور، بیان داشت: شركت فرآورده های نسوز ایران از شركت هاي سودآور با جايگاه رقابتي ممتاز در صنعت نسوز كشور به شمار می آید. سهام نسوز ایران نیز جزو سهام هاي بنيادين بورس محسوب می شود و همواره سهامداران این شرکت منتفع شده اند.
وی اظهار داشت: توليدات صنايع مادر همانند فولاد، سيمان و پتروشیمی بدون محصولات نسوز غير ممكن است و نسوز ايران همواره جزو برندهاي معتبر نزد اين مشتريان شناخته مي شود. حضور در زنجيره بالادستي و سرمايه گذاري در حوزه معدن و تكميل زنجيره ارزش نیز جز راهبردهاي صدر تامين است و نسوز ايران در این زمينه تصاحب معدن دولوميت نهاوند و فرآوري مواد تولید نسوز اقدام و طرح هاي توسعه اي را در اين حوزه ها در دست اقدام دارد.

آموزش و توسعه نیروی انسانی سرلوحه کار شرکت ها قرار گیرد
بنا به گفته سلیمانی، براساس سیاست های هلدینگ تاصیکو، توسعه سرمايه هاي انساني سرلوحه كار تمام شرکت ها قرار گرفته است و شرکت فرآورده های نسوز ایران نیز از این مهم باید پیروی کند. براساس اعلام هیات مدیره و گزارش های دریافتی در زمينه آموزش و توسعه نیروی انسانی اقداماتی در برنامه های اجرایی این شرکت قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین به پویایی در شرکت های تابعه اشاره کرد و گفت: پویایی و چابکی سازمانی را می‌توان در ترکیب‌بندی سریع راهبرد، ساختار، فرآیندها، نیروی انسانی و فناوری سازمان در راستای موقعیت‌های خلق ارزش و محافظت از ارزش تعریف کرد. با این تعریف برای رشد پویایی در شرکت ها باید ابتدا این مفهوم و تعاریف آن را در سازمان نهادینه کرد و از طریق راهبردها سیاست­گذاری در سطح کلان کسب­وکار را انجام داد. سپس نیروی انسانی و فناوری از مهمترین عامل­های رشد این مقوله در سازمان خواهد بود.

اجرای سیاست های دولت در دستور کار صدر تامین قرار دارد
وی ادامه داد: شرکت سرمایه گذاری صدر تامین براساس سیاست های دولت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی اقدام به تدوین برنامه های راهبردی و استراتژی های متناسب برای عملیاتی کردن آنها نموده و شرکت های تابعه همانند فرآورده های نسوز ایران نیز در این راستا اقدامات لازم را در دستور کار دارند.
سلیمانی خاطر نشان کرد: خانواده بزرگ صدر تامین بالغ بر 20 هزار پرسنل را در دل خود جای داده است و نباید سیاست ها در شرکت ها به گونه ای باشد که لطمه ای به این خانواده بزرگ وارد شود براین اساس فراورده های نسوز ایران نیز به عنوان فرزندی از این خانواده تا به امروز گام های خوبی را برداشته است اما باید تلاش های خود را با توجه به نیاز کشور به تولید مواد نسوز و فرآورده های این صنعت در سال جهش تولید مضاعف کنیم.

صدر فردا خالق ایده های نو در بخش معدن و صنایع معدنی است
مدیرعامل تاصیکو اظهار داشت: صدرتامین با درک تغییر پاردایم­های جهانی نگرشی جدیدی به معدن و صنایع معدنی دارد و از این رو نخستین شتابدهنده حوزه معدن و صنایع معدنی با عنوان صدرفردا تاسیس شد.
وی گفت: رسالت این شتابدهنده حمایت از استارتاپ­ها و ایده­های نو در بخش معدن و صنایع معدنی است. صدر تامین نگاه ویژه­ای به هوشمندسازی معادن، معدنکاری نوین، توجه به عناصر استراتژیک ملی و ... دارد و شرکت فراورده های نسوز نیز در این مسیر اقدامات لازم و همکاری قابل توجهی خواهد داشت.
سلیمانی حرکت به روز در مسیر توسعه و پیشرفت را کلید بقا در صنعت برشمرد و گفت: در دنیای امروز، رابطه­ای مستقیم بین توسعه تکنولوژی و پیشرفت در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هر کشور برقرار است. به طوری که می توان گفت تکنولوژی عامل اساسی برای ایجاد ثروت، دانایی و توانایی کشورها بوده و ابزاری قدرتمند در توسعه ملی به شمار می آید.

فرآورده های نسوز در ارتباط صنعت و دانشگاه پیشگام باشد
وی ادامه داد: تکنولوژی طبق تعریف اسکاپ، چهار رکن اساسی دارد: انسان، ماشین، سازمان و اطلاعات که تعامل این­ها با یکدیگر موجب رشد و توسعه اقتصادی می شوند. از میان چهار رکن تکنولوژی، انسان نقش محوری و بنیادی دارد. استفاده از بهترین و مدرن ترین ماشین آلات بدون نیروی انسانی متخصص و ماهر ممکن نیست. اینجاست که اهمیت ارتباط بین صنعت و دانشگاه بیش از پیش روشن می شود.
وی تصریح کرد: در این راستا چندین قرارداد و تفاهم­نامه میان صدرتامین، شرکت­های تابعه با دانشگاه­های مطرح کشور نظیر دانشگاه تهران، شهید بهشتی، آزاد اسلامی و .... در حوزه آموزش پرسنل، عارضه­یابی، حمایت از استارتاپ­ها و... منعقد شده است و همه شرکت های هلدینگ از جمله فرآورده های نسوز ایران باید باید تلاش کنند که در این زمینه پیشگام باشند. 

تکمیل و به بهره برداری رساندن بخش عمده ای از پروژه های نمیه تمام هلدینگ در سال 1399
بنا به گفته سلیمانی، هلدینگ صدرتامین و شرکت های تابعه تمام تلاش خود را در سال جهش تولید به کار خواهند گرفت که اکثر پروژه های سرمایه گذاری هلدینگ و شرکت های تابعه را تا پایان سال 1399 به بهره برداری برسند تا به توان از این محل به ایجاد اشتغال برای جوانان و هم به تولید ثروت برای سهامداران و ذینفعان پرداخت.

 
وی لزوم توجه به کارگران را یکی دیگر از مهمترین برنامه های مدیران عامل اعلام کرد و بیان داشت: براساس ابلاغ به روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین هر سه ماه یکبار نشست فصلی با نمایندگان کارگران در جهت آگاهی از مشکلات و دریافت پیشنهادات آنان خواهیم داشت براین اساس تمامی 20 هزار کارگر زحمتکش، خانواده بزرگ صدر تامین با برقراری ارتباط با مدیر روابط عمومی هلدینگ می توانند نظرات خود را مطرح کنند.
وی گفت: شرکت فرآورده های نسوز ایران و دیگر شرکت های تابعه و وابسته باید در زمینه فعال سازی تعاونی مصرف و مسکن که در تاریخ 11 اردیبهشت ماه 1399 اعلام کردیم گزارش های خود را به معاونت پشتیبانی هلدینگ تا پایان خرداد ماه اعلام کنند و کارگران عزیز بدانند که بنده در این خصوص شخصا نظارت خواهم داشت تا بتوانیم در راستای کمک به حل مشکلات همه کارگران و کارکنان شرکت ها گامی برداریم زیرا زحمت اصلی ایجاد ثروت در مجموعه به کمک تلاش های شبانه روزی آنها محقق می شود.    


   1399/4/29 09:30

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.9/10 (تعداد آرا 13 نفر )